Valoarea unitatii de fond pentru produsele Unit Linked

Selecteaza programele de investitii din lista de mai jos

Bond
Mixt 25
Mixt 50
Mixt 75
Equity
Global Opportunities
Global Real Estate
Enhanced Commodities
NN Clasic
NN Dinamic

Programe de investitii in:

Eroare de conectare! Va rugam incercati mai tarziu.
Preturile calculate in ziua de 23-06-2017 pentru programele de investitii Unit Linked sunt valabile pentru ziua lucratoare anterioara
Evolutia fata de
Evolutia pretului de vanzare pe:
Programe in LeiPret vanzarePret cumparareZiua preced.31.12.20161 luna3 luni6 luni 1 an
Bond19.27466920.289125-0.01%1.28%0.29%1.44%1.53%2.43%
Mixt 2524.84046726.147860-0.18%5.98%0.03%3.10%6.46%10.19%
Mixt 5016.30933717.167723-0.32%9.83%-0.18%4.34%10.50%17.03%
Mixt 7514.88643215.669928-0.47%14.37%-0.42%5.76%15.31%25.51%
Equity13.77815514.503321-0.58%18.06%-0.60%6.86%19.22%32.67%
Global Opportunities18.39500518.675132-0.17%14.12%3.36%6.89%14.18%19.69%
Global Real Estate18.04565318.320460-0.51%0.79%2.77%2.03%2.34%0.65%
Enhanced Commodities5.5346365.618920-0.51%-6.67%-5.08%-4.90%-5.18%-7.20%
NN Clasic10.15196810.306566-0.01%n/a0.25%1.29%n/an/a
NN Dinamic11.04573411.213943-0.58%n/a-0.62%5.96%n/an/a
Evolutia fata de
Evolutia pretului de vanzare pe:
Programe in USDPret vanzarePret cumparareZiua preced.31.12.20161 luna3 luni6 luni 1 an
Alb24.75658125.1335850.00%7.10%1.47%2.88%6.60%12.40%
Albastru24.12980624.4972650.02%4.74%1.03%2.30%4.73%7.21%
Rosu21.46503821.791917-0.01%9.50%1.90%3.50%8.51%17.82%
Verde17.93783218.2109970.04%1.83%0.48%1.54%2.40%1.13%
Eroare de conectare! Va rugam incercati mai tarziu.
Toate
Bond
Mixt 25
Mixt 50
Mixt 75
Equity
Global Opportunities
Global Real Estate
Enhanced Commodities
NN Clasic
NN Dinamic
Alb
Albastru
Rosu
Verde

Incepand cu data de 03.12.2010 aplicam principiul “pretului viitor” pentru produsele de tip Unit Linked, datorita faptului ca acesta asigura corectitudine atat fata de clientii nostri, cat si raportat la intreaga piata financiara.

Acesta presupune ca pretul la care se va efectua o tranzactie de vanzare si/sau cumparare unitati va fi calculat si publicat in urmatoarea zi lucratoare celei in care s-a procesat tranzactia, tinand cont de situatia financiara a zilei precedente.

Mai concret, orice tip de solicitare externa referitoare la unitatile de fond (de exemplu: plata unor prime suplimentare, transfer de unitati intre programele de investitii, rascumparare partiala) se va calcula la un pret ce nu este cunoscut la momentul procesarii solicitarii: este vorba de pretul ce va fi calculat si publicat doar in ziua lucratoare urmatoare datei procesarii respectivei solicitari in baza de date a NN.